|

فروشگاه

فروشگاه قرآنی قرآن استور

بازدید حجت الاسلام و المسلمین دکتر درگاهی از دانشگاه هنر اسلامی تبریز

 

به گزارش روابط عمومی موسسه مهد قرآن استان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر درگاهی به همراه رحیم وظیفه شعاع مدیر موسسه مهد قرآن استان با حضور در دانشگاه هنر اسلامی تبریز ضمن دیدار با ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر کی‌نژاد و جمعی از مسئولین فرهنگی آن، در جریان فعالیت رشته های هنری ویژه و اختصاصی دانشگاه قرار گرفتند. همچنین از دو اثر بسیار فاخر معنوی که به همت هنرمندان این دیار و مشارکت دانشجویان و با اهتمام ویژه ریاست دانشگاه محقق شده است بازدید نمودند.لازم به ذکر است که این دو اثر ارزشمند در نوع خود بینظیر است.

اثر اول بافت دورویه کل قرآن کریم در بیش از 70 برگ با خط عثمان طه که به اتمام رسیده و هم اکنون با تدابیر هوشمندانه دانشگاه در بیشتر کشورهای شرقی و غربی به نمایش گذارده شده است و اثر دوم بافت دورویه کل قرآن کریم در یک قطع بزرگتر با رسم‌الخط ایرانی که شاهکار مرحوم نیرزی است در حال انجام است.

استاد درگاهی در برش یک برگ از آن اثر معنوی شرکت نمودند که گفتنی است این اقدام فرهنگی و تمدنی اثرات شگفت انگیزی از لحاظ تبلیغ هنر ایران اسلامی و نیز در معرفی مذهب تشیع به جهانیان داشته و خواهد داشت.

در پایان از طرف ریاست دانشگاه یک قطعه تمثال مبارک مقام معظم رهبری که توسط دانشجویان این دانشکده بافته شده بود به استاد درگاهی اهدا گردید.

 


 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

گزارش تصویری