|

لشکری: مهد قرآن و مدارس صدرا آبروی استان آذربایجان شرقی است

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان

مهد قرآن و مدارس صدرا آبروی استان آذربایجان شرقی است

 

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی مهد قرآن و مدارس صدرا را آبروی استان معرفی کرد.

خانم لشکری، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی که از مدارس ابتدایی مهد قرآن شناخت کاملی دارند؛ در سوالی که از ایشان در مورد مدارس صدرا و اهمیت ورود مهد قرآن به مقوله تاسیس و مدیریت مدارس قرآن محور صدرا پرسیدیم، وی مهد قرآن آذربایجان شرقی و مدارس صدرای آن را آبروی این استان دانست و اظهار داشت: بهره مندی از مربیان و معلمان پرتوان، متعهد و متخصص و مدیریت با کفایت در تمام عرصه های تعلیم و تربیت را دارا می باشد.

وی افزود: مهد قرآن بطور متصل و متناوب به امر تعلیم و تربیت و افزایش تجربه معلمین و مربیان اهتمام ویژه دارد که این موضوع در ارتقای سطح علمی معلمان و به طبع آن، دانش آموزان موثر است.

لشکری تلاش مسئولین و سیاستگذاران مهد قرآن در جهت بالابردن انس کودکان و نوجوانان با کلام وحی را یادآور شد و تاکید کرد: این مهم نه تنها سبب افت تحصیلی دانش آموزان نگردیده، بلکه موجب رشد فضایل اخلاقی، اعتدال، عقلانیت و بالا رفتن بهره هوشی، کسب موفقیت های متعدد توسط دانش آموزان این مدارس در زمینه تحصیلی، هنری و ورزشی شده و همین دانش آموزان در زمینه های حفظ و قرائت قرآن کریم نیز موفق بوده اند.

وی مدارس صدرا را برای تمام موسسه ها و نهادهایی که دغدغه آموزش قرآن و مسایل تربیتی را دارند، الگوی مناسبی ارزیابی کرد و گفت: به جرأت می توان گفت که سرآمد تمام مدعیان آموزش قرآنی، مهد قرآن آذربایجان شرقی است که در این زمینه نیز کارنامه درخشانی دارد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تبدیل نشدن مدارس صدرا برخلاف برخی مدارس، به بنگاه تولید پول و ثروت را مهم دانست و تصریح کرد: هدف نبودن بهره مادی مسئولین و گردانندگان این سیستم باعث شده که با وجدان کاری و تمام وجود برای تربیت دانش آموزان تلاش کنند و تاثیر فراوانی در جهت تعمیق و گستردگی آموزش قرآن و پایداری این آموزه ها در طی سالهای زندگی کودکان و نوجوانان داشته است.

لشکری تاکید کرد: پرورش ابعاد مختلف شخصیتی دانش آموزان که همانا وقتی قرآن به عنوان سرلوحه تزکیه و تعلیم آنان باشد، به سوی حیات طیبه گام اساسی خواهد بود. امروزه مسئولین تراز اول وزارت آموزش و پرورش دغدغه هدایت دانش آموزان بسوی حیات طیبه را دارند که مهد قرآن به این مهم جامه عمل پوشانده است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به اینکه تایید مهد قرآن، تایید یک نفر یا یک تیم نیست، افزود: تایید مهد قرآن لبخندی بر آیات قرآن، بر لبان مبارک آقا امام زمان و نایب برحقش امام خامنه ای است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی