|

آشنایی باایده های مهد قرآن می تواند زمینه توسعه مدارس صدرا توسط خیرین را فراهم کند

 

 

مدیر دبستان ابتدایی دخترانه صدرای 2

آشنایی با ایده های مهد قرآن می تواند زمینه توسعه مدارس صدرا توسط خیرین را فراهم کند

 

 مدیر دبستان ابتدایی دخترانه صدرای 2 مهد قرآن آشنایی با ایده هایی تعلیمی و تربیتی مهد قرآن را زمینه ساز علاقمندی برای توسعه مدارس صدرا توسط مردم و خیرین دانست.

 خانم لیلا عزیزی، در گفتگو با روابط عمومی مهد قرآن و عترت آذربایجان شرقی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: در ابتدا مراکز پیش دبستانی مهد قرآن راه اندازی شده بود که آشنایی اولیا و خیرین با فعالیت ها و توفیقات مراکز پیش دبستانی باعث شد تا ایده های آموزشی مهد قرآن را با تاسیس مدارس غیر انتفاعی «صدرا» پیگیری کنند.

مدیر دبستان دخترانه صدرای 2 مهد قرآن با تاکید بر اینکه صرفا سیستم آموزشی مدارس صدرا عنوان غیر انتفاعی را در بر دارد، افزود: پشت صحنه مراکز پیش دبستانی و مدارس صدرا، مهد قرآن بعنوان یک موسسه بزرگ با یک هدف بزرگ وجود دارد که مدارس را مدیریت کرده و از لحاظ محتوا پشتیبانی می کند.

عزیزی ادامه داد: در فعالیت های مهد قرآن و مدارس صدرا منافع شخصی مطرح نیست و همه درآمدهای شهریه ای و غیر آن، در مدارس و در مسیر تعلیم و تربیت هزینه می‌شود.

وی دریافت تقدیرنامه های مختلف در تمامی سالهای فعالیت مدارس صدرا را یادآور شد و گفت: در چند روز اخیر نیز مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 تبریز با ارسال تقدیرنامه ای از سه نفر از معلمان مدرسه صدرای 2 بعنوان معلم نمونه تجلیل کرد.

مدیر دبستان دخترانه صدرا 2 در ادامه با اشاره به اینکه این مدرسه با 178 دانش آموز دوم تا ششم ابتدایی در ده کلاس برگزار می شود، به برنامه های اجرا شده در مدرسه اشاره کرد و افزود: رویکرد تخصصی کردن مقاطع تحصیلی پنجم و ششم ابتدایی، کاری ابتکاری در بین مدارس ابتدایی است که از لحاظ آموزشی بسیار موفق بوده و ادامه خواهد یافت.

وی دروس تخصصی شده را یادآور شد و گفت: دروس ریاضی، علوم، کار و فناوری(پژوهش)، فارسی، قرآن، هنر و پرورشی، هفت درس تخصصی شده پنجم و ششم ابتدایی در این مدرسه است که در دیگر مدارس صدرا نیز این رویکرد در پیش گرفته شده است.

او تاکید کرد: اجرای این طرح سبب شده است تا اکثر دانش آموزانی که از این مدرسه فارغ التحصیل شده و به مقطع راهنمایی وارد شده اند، نفرات برتر مدارس خود شوند.

عزیزی برگزاری کلاس های رایگان فوق برنامه برای دانش آموزان این مدارس، از جمله سفره آرایی و برگزاری جشنواره محصولات خانگی را از برنامه های جذاب مدرسه عنوان کرد و اظهار داشت: خود اولیا این دوره ها را در مدرسه برگزار می کنند و نکات لازم برای دختران سنین ابتدایی را آموزش می دهند که بر اساس اذعان خانواده‌ها، این کلاس ها موجب افزایش مشارکت و کمک به مادران در کارهای منزل شده است.

وی به برگزاری جلسات ماهانه اولیا با حضور معلم برای پیگیری مستمر وضعیت تحصیلی دانش آموز، ارایه کارنامه های ماهانه و نمودارهای مقایسه ای با دیگر همکلاسی های خود، برگزاری نمایشگاه کتاب، استفاده تشویقی از بن های تلاش و انتخاب نماینده انرژی و فرشته آبی جهت نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی در بین دانش آموزان را از بعنوان برنامه های کاربردی در صدرای 2 نام برد و افزود: این موضوعات در مجموع باعث رشد تحصیلی و ارتقای مسایل تربیتی و اخلاقی دانش آموزان شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی