|

دیدار هیأت امنا، هیأت مدیره و اعضای موسسه مهد قرآن و عترت استان با نماینده محترم ولی فقیه در استان حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای آل هاشم

 

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی:
گسترش فرهنگ قرآنی، کشور را در برابر تهاجم فرهنگی و نفوذ دشمنان مقاوم می‌کند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: دشمن که از جنگ نرم، تهاجم فرهنگی و نفوذ برای ما برنامه‌ریزی می‌کند با گسترش فرهنگ قرآنی می‌توانیم در برابر آنها بایستیم.

به گزارش روابط عمومی موسسه مهد قرآن و عترت استان آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در دیدار با هیئت امنا، هیئت مدیره و اعضای موسسه مهدقرآن و عترت آذربایجان شرقی با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: همه ما در سایه قرآن زندگی می‌کنیم لذا باید همه شهر و خیابان و ادارات ما قرآنی باشد ولی فاصله زیادی داریم.

وی با بیان اینکه باید حاکمیت فرهنگ قرآن فراگیر شود، افزود: باید به روح امام راحل درود بفرستیم که ایران را نجات داد و قرآنی که به عنوان جهیزیه دختر دم بخت بود به متن حکومت و جامعه آورد، زمینه عمل به قرآن را فراهم کرد و نونهالان و نوجوانان عامل و حافظ قرآن داریم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در حفظ قرآن باید بیش از 10 میلیون حافظ قرآن تربیت کنیم گفت: باید برنامه‌‌ریزی کنیم تا سهم استان آذربایجان شرقی را به سرعت محقق کنیم و به امر رهبری عمل شود.

وی تدبر در قرآن را بسیار مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: تنها روخوانی و حفظ و قرائت کافی نیست و باید مردم با مفاهیم قرآن آشنا شده و مقدمه‌ای برای عمل به قرآن باشد.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه در جنگ 33 روزه، تعداد حزب الله لبنان 4 هزار نفر بود ولی در برابر هیمنه بیش از 60 ساله ارتش اسرائیل ایستادگی کرد و آنها را مجبور به عقب نشینی کرد، ادامه داد: جوانان حزب الله لبنان این کار را کردند چراکه دل در گرو قرآن دارند، ضمن اینکه در دوران دفاع مقدس هم رزمندگانی که به ندای رهبر لبیک گفتند به خاطر قرآن بود.

آل‌هاشم با تاکید بر اینکه وظیفه سنگینی در قبال قرآن داریم، خاطرنشان کرد: یکی از ماموریت های مهم بنده در دوران مسئولیت جدید در آذربایجان شرقی افزایش فعالیت‌های قرآنی است حتی قبل از خطبه‌های نماز جمعه می‌توانیم محافل انس با قرآن برگزار کنیم و یا از نیروهای برتر قرآنی در نمازهای جمعه تقدیر کنیم و از ایده‌های جدید در این زمینه نیز استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه قبل از رسیدن به محضر مقام معظم رهبری جهت حضور در تبریز اطلاعات کاملی از مؤسسات و فعالیت‌های قرآنی کسب کردم تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که امام خامنه‌ای بر آن تاکید دارند موضوعات قرآنی است. چه کسی را سراغ دارید که با این همه مشغله بیش از 4 تا 5 ساعت در محفل انس با قرآن می‌نشینند و این بدین معنی است که باید همه متوجه شوند که این موضوع مهم است و باید وقت گذاشت و توجه کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه دشمن که از جنگ نرم، تهاجم فرهنگی و نفوذ برای ما برنامه‌ریزی می‌کنند با گسترش فرهنگ قرآنی می‌توانیم در برابر آنها بایستیم تصریح کرد: دشمن به دنبال ترویج مدگرایی، ناامید کردن جوانان به آینده کشور، ترویج مواد مخدر در جامعه، تضعیف مسئولان نظام و تضعیف ولایت فقیه است و تنها راه ما برای ایستادگی در برابر دشمن گسترش فعالیت‌های قرآنی است که باید محور آن قرآن و اقدامات فرهنگی باشد.

وی با بیان اینکه خصوصیات جنگ نرم، تهاجم فرهنگی و نفوذ، آرام و بدون سر و صدا است و وقتی بیدار می‌شویم که تحت نفوذ هستیم ابراز داشت: باید شبانه روز در گسترش فرهنگ قرآنی فعالیت کنیم.

در آغاز این مراسم، رحیم وظیفه شعاع مدیر موسسه مهد قرآن استان گزارشی مختصر  از عملکرد و فعالیتهای موسسه مهد قرآن استان را برای جمع حاضر و نماینده محترم ولی فقیه در استان ارائه نمودند.

 


 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی