|

همایش تجلیل از 180 حافظ قرآن کریم منطقه کجوار

 

به گزارش روابط عمومي موسسه مهد قرآن استان آذربايجان شرقي، آيين تجليل از 180 حافظ قرآن کريم عضو مهد قرآن استان آذربايجان شرقي با حضور نماينده محترم ولي فقيه در استان و امام جمعه تبريز حجت الاسلام و المسلمين آل هاشم در منطقه کجوار تبريز برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمين آل هاشم در سخناني با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامي در تربيت 10 ميليون حافظ قرآن کريم تأکيد کرد: بايد با برنامه ريزي، سهم استان را در ارتباط حفظ قرآن کريم معين و آن را محقق نماييم و در اين خصوص مسئولين مربوطه به خصوص مديران کل اوقاف، فرهنگ و ارشاد اسلامي و تبليغات اسلامي مسئوليت اصلي را برعهده دارند.
امام جمعه تبريز ضمن قدرداني از همت اهالي و خيرين منطقه کجوار در تأسيس مهد قرآن و برگزاري کلاسهاي قرآن گفت: تربيت 23 حافظ کل قرآن کريم در اين منطقه بي نظير است و بايد روح امام خميني را دعاگو باشيم که احياگر قرآن در اين دوران هستند.
حجت الاسلام و المسلمين آل هاشم در بخشي ديگر از سخنان خود با تأکيد بر حجمه بسيار شديد براي فروپاشي خانواده ها درايران اسلامي تصريح کرد: هرکسي مسئوليت يا سرپرستي خانواده‌اي را بر عهده دارد بايد به آن توجه ويژه کند چراکه اکثر مشکلات جامعه براثر بي توجهي به خانواده و فرزندان است و مادران سهم بيشتر در تربيت کودک دارد.
نماينده ولي فقيه در پايان سخنان خود مدير مهد قرآن استان را يکي از چهره‌هاي پرافتخار برشمرد و افزود: به همت آقاي رحيم وظيفه شعاع اولين موسسه قرآني در سالهاي گذشته در استان تأسيس شده و اين حرکت يک کار مقدس است.
همچنين در اين آيين، رحيم وظيفه شعاع مدير مهد قرآن استان آذربايجان شرقي با ارائه گزارشي از فعاليتهاي مهد قرآن حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها منطقه کجوار تأکيد کرد: همت عالي اهالي متدين، جوانان و قرآن آموزان اين منطقه در انجام فعاليتهاي قرآني بي‌شک يک الگوي کشوري است و تاکنون يک‌سوم اهالي منطقه در اين مهد قرآن عضو شده‌اند.
تجليل از 114 حافظ قرآن کريم نونهال سوره‌هاي جزء 30 – 25 نفر از حافظ قرآن تا 10 جزء – 4 نفر حافظ 10 جزء به بالا – 6 نفر حافظ 20 جزء به بالا – 11 نفر حافظ کل قرآن کريم در سال گذشته و 12 نفر حافظ کل قرآن کريم که امسال نائل به درجه حفظ کل شده‌اند از ديگر برنامه‌هاي اجرا شده بود که با حضور نماينده ولي فقيه در استان، مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان جوايز اين عزيزان اهدا گرديد. همچنين از سوي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان به 12 نفر از حافظان کل قرآن کريم کمک هزينه سفر زيارتي به مبلغ هرکدام سه ميليون ريال اهدا شد.

  

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی