|

فروشگاه

فروشگاه قرآنی قرآن استور

بازديد مدیر مهد قرآن استان از کلاسهاي قرآني مدرسه شهيد حججي آذرشهر

 

به گزارش روابط عمومي موسسه مهدقرآن و عترت استان آذربایجان شرقی، امام جمعه شهرستان آذرشهر و رحیم وظیفه شعاع مدير عامل مهدقرآن استان 2 روز متوالی با حضور در محل کلاسهاي مهد قرآن آذرشهر از نزديک در جريان فعاليت هاي اين مجموعه قرار گرفتند.

اين بازديدها در دو روز و سه واحد زماني تدارک ديده شده بود که اولين بازديد از مدرسه شهيد حججي در بعد از ظهر روز دوشنبه8مردادماه و با حضور جناب آقاي وظيفه شعاع مديرعامل محترم مهدقرآن استان،حجه الاسلام والمسلمين حاج آقاي رشتبري امام جمعه محترم باهيئت همراه و جناب آقاي دواتگر رئيس محترم آموزش و پرورش حاج اقا جباري رئيس محترم اداره اوقاف آذرشهرانجام پذيرفت.
بازديدکنندگان در اين مدرسه مجموعاً از پنج کلاس ديدن کردند که از جمله آنها مي توان به کلاسهاي قرائت ،حفظ نوجوانان،حفظ بزرگسالان و کلاس آموزش قرآن بزرگسالان که ويژه کارکنان دولت بوده و با حضور استاد جهانگيري برگزار مي گردد اشاره کرد.
در اين بازديدها پس از ارائه توضيحاتي از طرف آقای علیزاده مدیر مهد قرآن آذرشهر و همچنین مربی مربوطه در مورد کلاسها، رحیم وظيفه شعاع جهت ارزيابي سطح آموزشها سوالاتي را براي قرآن آموزان مطرح کردند که با پاسخگويي قابل قبولي از سوي مسئولین مربوطه همراه بود، وظیفه شعاع پس از اتمام سوالات خود در سخناني با اشاره به ارزش بالاي حفظ قرآن ،از حافظان قرآن با عنوان بزرگترين سرمايه داران ياد کرده و از مسئولين و مربيان مهدقرآن آذرشهر که زمينه آموزش و حفظ قران در تمام سنين را فراهم کرده اند نهايت تقدير و تشکر را به عمل آوردند.
امام جمعه محترم نيز ضمن تقدير از حاج آقاي وظيفه شعاع که باني تشکيل موسسات قرآني در سطح استان آذربايجان شرقي هستند از ايشان به عنوان نعمتي بزرگ براي استان ياد کردند و اين کلاس هاي قرآني را ثمره و ميوه تلاش هاي صادقانه آقاي وظيفه شعاع دانستند.
ايشان در ادامه خطاب به قرآن آموزان گفتند، توفيق حرکت در راه قرآن توفيق بالايي است که خداوند نسيب شما کرده و بزرگترين جايزه اي که مي توان براي شما عزيزان در نظر گرفت همان حرکت در سيره ائمه و راه قرآن است همچنين از درگاه خداوند متعال رسيدن به درجات بالاي معرفت را براي شما مسئلت ميدارم .

مدرسه تخصصي حفظ و قرائت شهيد حججي وابسته به مهد قرآن آذرشهر مي باشد که فعاليت خود را از آبان ماه سال 96 شروع کرده و تا کنون توانسته بيش از 500 قرآن آموز را تحت آموزش ها خود قرار دهد.

 

روز دوم بازديد از کلاس هاي آموزشي اين موسسه در حالي آغاز شد که در ابتدا بازديدکنندگان که از جمله آنان مي توان به حاج آقاي وظيفه شعاع مديرعامل محترم مهد قرآن استان، استاد لايقي معاونت محترم قرآن و عترت اداره کل ارشاد استان ،آقاي قليزاده فرمانده محترم سپاه به همراه هيئت همراه در محل دفتر امام جمعه گرد هم آماده و سپس به اتفاق امام جمعه محترم به محل برگزاري کلاس هاي واحد خواهران در مدرسه حجاب عزيمت کردند.
به گفته مسئول برگزاري کلاس هاي واحد خواهران ،کلاس هاي قرآني مدرسه حجاب در شيفت صبح اکثرا در مقاطع سني نونهالان و بعد از ظهر اکثر کلاس ها در مقطع بزرگسالان برگزار مي شود و امسال به دليل کمبود فضاي آموزشي مدرسه امکان برگزاري تعدادي از کلاس هاي ثبت نام شده وجود نداشته و اين کلاس ها به ترم پاييز انتقال موکول شد، همچنين جهت سهولت در امر رفت و آمد قرآن آموزان در نقاط مختلف داخل شهرستان، مکانهايي جهت برگزاري کلاس هاي قرآني واحد خواهران تدارک ديده شده و در مجموع مي توان گفت با صرف نظر از کلاس هاي برگزار نشده امسال بيش از 400 قرآن آموز تابستان خود را در کلاس هاي قراني واحد خواهران سپري مي کنند که با احتساب قرآن آموزان مدرسه شهيد حججي اين تعداد تا سقف بيش از600 نفر نيز ميرسد.
ايشان در تکميل توضيحات خود اعلام کردند اکثر کلاس هاي مقطع نونهالان شامل يادگيري قواعد اوليه عربي خواني قرآن کريم و حفظ سوره ها مي باشد ولي در بخش بزرگسالان علاوه بر يادگيري کامل روخواني ،روانخواني و تجويد ، دوره هاي تدبر،تفسير،مفاهيم و... نيز برگزار مي گردد .

 

پس از ارائه توضيحات ايشان بازديد کنندگان از 6 کلاس نونهالان و يک کلاس مقطع بزرگسالان بازديد به عمل آوردند.
حاضرين پس از اتمام بازديد از کلاس هاي اين واحد جهت ارزيابي کم و کيف کلاس هاي واحد آموزشي  روستای اخي جهان راهي آنجا شده و در اين واحد نيز از دو کلاس آموزشي و ساختمان تازه احداث شده اين مجموعه ديدن کردند.

 

بازديد از زمين تازه خريداري شده موسسه، دبستان زهراي مرضيه (س)،ساختمان مرکزي مهد قرآن آذرشهر و کلاس هاي آموزشي روستای قاضي جهان و ساختمان در دست احداث اين واحد آموزشي از ديگر برنامه هاي روز دوم بازديدها بود.

 

برگزاري جلسه مسئولين واحد هاي آموزشي با استاد وظيفه شعاع هم يکي ديگر از برنامه هاي تدارک ديده شده اين روز بود .
اين جلسه با حضور استاد وظيفه شعاع و مسئولين واحد هاي خانمير ، اخي جهان، قاضي جهان ، شيرامين، خاصه لر و گوگان به همراه نفراتي از کادر اداري موسسه مهد قرآن آذرشهر علي الخصوص مديرعامل محترم اين مجموعه برگزار گرديد و مسئولين واحد هاي آموزشي پس از معرفي خود و واحد آموزشي تحت مديريتشان گزارش مختصري از فعاليت هاي خود ارائه کرده و ضمن ارائه پيشنهادات خود در خصوص حل مشکلات آموزشي و محتوايي از استاد وظيفه شعاع در خواست مساعدت کردند.
رحیم وظيفه شعاع در سخنان خود، اجر مشارکت در فعاليت هاي قرآني و رعايت اصل خلوص و کنار گذاشتن منيّت ها را به عنوان مهمترين گام براي پيشرفت در کارهاي خداپسندانه عنوان کردند. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی