|

فعالیت‌های آموزشی مهد قرآن آذربایجان‌شرقی؛ الگویی موفق در کشور

فعالیت‌های آموزشی مهد قرآن آذربایجان‌شرقی؛ الگویی موفق در کشور

رحیم وظیفه‌شعاع، مدیر مؤسسه مهد قرآن و عترت استان آذربایجان‌شرقی در حاشیه آیین اختتامیه مراکز پیش‌دبستانی وابسته به موسسه مهد قرآن در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، گفت: خانواده‌ها با اعتماد به مهد قرآن موضوعات آموزشی و تربیت دینی و قرآنی فرزندانشان را به دست معلمان مجرب و کارآزموده مهد قرآن می‌سپارند و امروزه فعالیت‌های آموزشی این مؤسسه در ابعاد مختلف در سطح کشور به‌عنوان الگوی موفق مطرح است.
وی موضوع تربیت را موضوع بسیار مهم و کلیدی عنوان کرد و افزود: خداوند متعال اولین معلم انسان است خداوند سپس این وظیفه مهم تربیت را به ۱۲۴هزار پیامبر و پس از آنها نیز به ائمه اطهار(ع) تفویض کرده است و هم اکنون امر مهم تربیت بر عهده مربیان و معلمان است.
وظیفه‌شعاع تصریح کرد: در مدارس و مراکز آموزشی مهد قرآن تلاش کرده ایم با به کار گیری مربیان و معلمان مجرب، متعهد و متخصص زمینه پیشرفت فرزندان عزیز خانواده‌ها را فراهم کنیم.
وی ادامه داد: مراکز و مدارس مهد قرآن ادعا می‌کنند که می‌خواهند رنگ و بوی قرآنی داشته باشند و برای تحقق این ادعا تلاش و اراده زیادی داریم. 
وظیفه‌شعاع با تأکید بر اینکه عمل به گفته‌ها بهترین راهکار آموزشی است تصریح کرد: دنیای کودکان بسیار ظریف و لطیف است، اگر تناقضی بین صحبت‌ها و رفتار والدین در خانه و معلمان در مدرسه ببیند به شدت تفاوت‌ها را درک کرده و آسیب‌پذیر می‌شود. باید دقت کنیم بیشتر از آنکه ما با زبان و گفتار الگو باشیم با رفتارمان می‌توانیم راه را به فرزندان خود بیاموزیم.
مدیر مؤسسه مهد قرآن و عترت آذربایجان‌شرقی با اظهار تأسف از اینکه جامعه بشری از آموزه‌های دینی و قرآنی تربیت غافل شده است، اظهار کرد: در دنیای کنونی شاهد پیشرفته ترین امکانات هستیم ولی در عین پیشرفت تکنولوژی مخوف‌ترین و هولناک‌ترین جنایت‌ها هم صورت می‌گیرد و این نشان می‌دهد چقدر انسان امروزی با نسخه روحانی و شفابخش قرآن کریم فاصله گرفته است.
وی در پایان صحبت‌های خود یک توصیه به والدین هم داشت و گفت: خانواده‌ها اگر در مقطع دبستان هم با مهد قرآن همراهی داشته باشند که چه بهتر اما اگر به هر علتی نتوانسته‌اند همراه مراکز آموزشی مهد قرآن باشند توصیه می‌کنم از آموزش قرآن کریم به فرزندان خود غافل نشوید. در چند نقطه شهر از جمله در مهد قرآن خواهران کلاس‌های آموزش قران کریم دایر است، لطفاً آموزش قرآنی فرزندانتان را متوقف نکرده و ادامه دهید.

 


 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی