|

همایش تجلیل از 170 نفر حفاظ موسسه مهد قرآن استان آذربایجان شرقی

 

به گزارش روابط عمومی موسسه مهد قرآن استان آذربایجان شرقی، همایش تجلیل از 170 نفر حافظ قرآن کریم با همکاری معاونت فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش کل استان در تالار معلم تبریز برگزار گردید.

همزمان با چهل و یکمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره سرداران شهید علی الخصوص شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی مراسم تجلیل از حفاظ سوره بقره و اجزای 5، 10، 20 و کل قرآن با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان حجت الاسلام و المسلمین دکتر آل هاشم، اعضاء محترم هیات امناء و هیات مدیره مهد قرآن استان، مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان، تعدادی از مدیران و فرهنگیان آموزش و پرورش استان و همچنین خانواده بزرگ مهد قرآن استان در تالار معلم تبریز برگزار گردید.

  در این مراسم آقای دکتر پور فیض عضو محترم هیات امنای مهد قرآن استان ضمن خیر مقدم به مدعوین گرامی، در خصوص آثار حفظ قرآن و ثمرات آن در زندگی بیاناتی را ایراد فرمودند. در ادامه نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز حجت الاسلام و المسلمین دکتر آل هاشم در خصوص در این همایش و حفظ قرآن فرمودند:

 قبل از انقلاب فعاليت‌هاي ديني و قرآني و اسلامي در خفقان بود ولي پس از انقلاب اسلامي، قرآن از مهجوريت خارج شد.

وي در آستانه ولادت حضرت زهرا (س)، جايگاه بانوان را در انقلاب اسلامي مورد تاکيد قرار داد و گفت: قبل از انقلاب 25 آذر به عنوان روز زن بود و اکنون روز ولادت حضرت زهرا (س) به عنوان روز زن است، ضمن اينکه نحوه انتخاب زن نمونه چگونه بود و اکنون چگونه است؟

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي با اشاره به اينکه قبل از انقلاب، قرآن به اين اندازه در جامعه حاکم نبود ولي اکنون بچه 5 ساله حافظ کل قرآن کريم است افزود: امام راحل قرآن را از مهجوريت خارج کرد و اکنون قرآن در جامعه حاکم شده است.

امام جمعه تبريز، با بيان اينکه نه تنها در استان و کشور ما، بلکه جوانان و قاريان و حافظان ما در عرصه‌هاي بين المللي رتبه کسب مي‌کنند، ایشان تصريح کردند: معتقدم يکي از مهمترين دستاوردهاي انقلاب، دستاوردهاي فرهنگي بود.

وي خاطرنشان کرد: مراسمات مذهبي، شب‌هاي قدر و... که امروز رونق زيادي دارد، در سايه انقلاب اسلامي و انقلاب فرهنگي است. تربيت اين فرزندان در سايه انقلاب است.

آل‌هاشم با قدرداني از اقدامات موسسات قرآني از جمله مهد قرآن، ابراز داشت: با تمامي اين تلاش‌ها، آيا حق قرآن را ادا کرده ايم؟ بايد فضاي ادارات، بازار، خيابان، شهر و... قرآني شود والا به وظيفه خود عمل نکرده ايم، هم اوليا و هم اهالي قرآني در مورد آموزش و تدبر و تفکر و حفظ قرآن اقدام کنيم تا مقدمه اي براي عمل به قرآن باشد.

 در پایان مراسم، از حفاظ محترم به رسم یادبود تقدیر و هدایایی اهداء گردید.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی